Actualiteiten
« Terug naar Actualiteiten Bronckhorst.27 januari j.l. ging de VVD in zaal Langeler in Hengelo Gld. in gesprek met afvaardigingen van ondernemend Bronckhorst. De aanwezigen vertegenwoordigden een representatieve delegatie van het bedrijfsleven en in een levendige discussie gaven de ondernemers aan wat zij willen van hun gemeente.
Na het welkomswoord van voorzitter Marja Hartman hield Bennie Wisselink een korte inleiding, waarin hij de speerpunten van de VVD nogeens toelichtte.
De VVD is een liberale partij, die in een veelzijdige en dynamische samenleving staat voor vrijheid, verantwoordelijkheid, verdraagzaamheid, sociale rechtvaardigheid en gelijkwaardigheid van alle mensen.
De VVD streeft ernaar om na de gemeenteraadsverkiezingen in het college te komen om zo uitvoering aan haar speerpunten te kunnen geven:
* een democratische, transparante gemeente met zo weinig mogelijk regels;
* optimalisering van de leefbaarheid in de kernen:
* een sterk en solide financieel beleid, niet meer geld uitgeven dan nodig en beschikbaar is;
* een veilige gemeente.
Kernpunten waarvoor de aanwezige ondernemers aandacht vroegen waren o.m.:
- Overbodige regels afschaffen. Voor de VVD is dit agendapunt 1. Ook vraagt zij in dit kader steeds weer om een vaststelling van de kerntaken. Procedures voor het verkrijgen van vergunning moeten kort, helder en praktisch zijn. De gemeente is er om haar burgers zo goed mogelijk van dienst te zijn en niet om hen tegen te werken en te frustreren.
Het ambtenarenapparaat moet tegen het licht worden gehouden. Het aantal is sinds de gemeentelijke herindeling zelfs nog gegroeid, terwijl er ook nog zoveel activiteiten worden uitbesteed aan externe bureaus. Een grondig onderzoek meer dan waard!!
-Alternatieve energievormen onderzoeken en stimuleren, te denken valt hierbij aan biogas en plaatsen van windmolens. Uitgangspunt voor de VVD is altijd dat particulier initiatief zo mogelijk gehonoreerd en gefaciliteerd moet worden.
- Mogelijkheden onderzoeken voor het verruimen van (hoger) onderwijsinstellingen in onze regio, om zo meer gekwalificeerd personeel hier naartoe te trekken en te houden. Hiernaast is ook sprake van een tendens dat door onze hightech samenleving er steeds minder werkgelegenheid ontstaat voor de lagere geschoolden.
- Verruiming van de bouwblokken, met hierbij ook aandacht voor de hoogtes. Dit om de productiecapaciteit zo optimaal mogelijk te benutten. De VVD heeft het standpunt dat de boerenbedrijven, die blijven voortbestaan moeten kunnen concurreren met de wereldmarkt.
- Het bedrijfsleven ervaart dat het duale stelstel nog niet altijd optimaal functioneert. De VVD zal zich meer moeten gaan profileren als partij voor de ondernemers. Zo zal zij zich ook adequaat op de hoogte moeten (laten) stellen van de zaken die spelen.
Deze aandachtspunten zal de VVD meenemen in haar verkiezingsprogramma, zodat de ondernemers een juiste keuze kunnen maken met de komende gemeenteraadsverkiezingen.